Extrudr TPU semi-soft black, 1,75 mm (750 g)

Filament flexibil TPU negru

215,99 lei

(287,99 lei / kg, incl. 21% TVA. - plus transport )

Diametru: 1,75 mm

În stoc din data de 05. octombrie

De ce durează mai mult?

De ce durează mai mult? Momentan, acest articol nu este pe stoc, dar va ajunge în curând. Poți comanda direct - articolul îți va fi expediat imediat ce va fi disponibil pe stoc. Închide nota

Livrare până la vineri, 09. octombrie

România: Livrare standard gratuită de la 463,80 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • aderență extremă a straturilor
  • foarte rezistent la impact și ruptură
  • duritate Shore A85
  • rezistent la UV

Frecvent cumpărat împreună cu 3DLac Adeziv spray, 400 ml

Extrudr TPU semi-soft black, 1,75 mm (750 g) 215,99 lei (287,99 lei / kg)
3DLac Adeziv spray, 400 ml 45,79 lei (114,48 lei / l)
Preț total: 261,78 lei

Informații despre produse și date tehnice:

  • Nr. art.: EX-9010241122028
  • Conținut: 750 g
  • EAN: 9010241122028
  • Nr. producător: 9010241122028
  • Mărci (Producători): Extrudr
  • Diametru: 1,75 mm
  • Duritate Shore: A85
  • Tipuri de produse: Filament flexibil
  • Culoare: Negru
  • Culoare RAL: RAL 9005
  • Sistem: Rola
  • Temperatură de imprimare recomandată: 220 - 250 °C
  • Temperatură recomandată pentru patul încălzit: 50 - 60 °C
Descriere

FLEX SEMISOFT

Extrudr TPU Flex semisoft a fost dezvoltat special pentru procesul FFF/FDM. Datorită proprietăților sale unice, materialul este ideal pentru numeroase aplicații industriale.

  • Rezistență la deformare termică până la 98 °C
  • Aderență extremă a straturilor
  • Foarte rezistent la impact și ruptură
  • Duritate Shore A85
  • Rezistent la UV

Încărcare maximă

TPU Flex este unul dintre cele mai rezistente filamente FDM de pe piață.

Alungire la rupere

TPU Flex semisoft atinge limita de întindere la 550%.

Rezistență la deformare termică

TPU Flex semisoft este extrem de rezistent la deformare termică până la 98°C.

Grad de dificultate

TPU Flex este potrivit pentru imprimantele cu extruder Bowden. Datorită flexibilității, rezistenței la deformare termică și absorbției apei, sunt necesare cunoștințe preliminare.

Calitate vizuală

Filamentele TPU au o suprafață netedă datorită producției profesionale.

Aderența straturilor

TPU Flex se remarcă printr-o aderență extremă a straturilor. Straturile nu pot fi separate prin aplicarea forței umane.

Rezistență la impact

Datorită flexibilității, TPU Flex de la Extrudr are o rezistență excelentă la impact.

Dimensiune rolă filament
Descărcări

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Întrebări și răspunsuri despre Extrudr TPU semi-soft black

Obtine răspunsuri specifice de la clienții care au achiziționat acest produs.

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Extrudr TPU semi-soft black

23 recenzii în alte limbi

4,7 din 5 stele
5 stele
32 (84%)
4 stele
3 (7%)
3 stele
1 (2%)
2 stele
2 (5%)
1 stea
0 (0%)

38 evaluări

Încă nu există recenzii pentru română, dar există 23 recenzii în alte limbi.


Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder