Fiberlogy FiberFlex+CF Black, 1,75 mm/ 500 g

Filament flexibil cu rezistență remarcabilă, în Negru

249,49 lei

(498,98 lei / kg, incl. 21% TVA. - plus transport )

Execuţie: 1,75 mm/ 500 g

În stoc

Livrare până la luni, 12. octombrie dacă comanzi până la luni ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 470,16 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • TPU + fibră de carbon
  • flexibilitate remarcabilă
  • rezistență excelentă
  • proprietăți antistatice

Frecvent cumpărat împreună cu 3DLac Adeziv spray, 400 ml

Fiberlogy FiberFlex+CF Black, 1,75 mm/ 500 g 249,49 lei (498,98 lei / kg)
3DLac Adeziv spray, 400 ml 47,09 lei (117,73 lei / l)
Preț total: 296,58 lei

Informații despre produse și date tehnice:

  • Nr. art.: FL-F-CF-175-050
  • Conținut: 500 g
  • EAN: 5902560992335
  • Nr. producător: F-CF-175-050
  • Mărci (Producători): Fiberlogy
  • Diametru: 1,75 mm
  • Duritate Shore: D60, A90
  • Tipuri de produse: Carbon filament, Filament flexibil
  • Culoare: Negru
  • Sistem: Rola
  • Temperatură de imprimare recomandată: 190 - 205 °C
  • Temperatură recomandată pentru patul încălzit: 80 °C
Descriere

FiberFlex+CF de la Fiberlogy combină elasticitatea poliuretanului (TPU) cu rezistența extraordinară a fibrei de carbon. Acest filament nu oferă doar proprietăți excelente de amortizare a șocurilor și elasticitate, ci este, de asemenea, rezistent la căldură până la 90 °C și dispune de proprietăți antistatice și electroconductive, ceea ce îl face ideal pentru utilizarea în medii solicitante.

Cu un conținut de fibră de carbon de 20 %, rigiditatea materialului este crescută la o duritate Shore de 60D, permițând astfel crearea de componente durabile și precise. În același timp, această rigiditate face ca filamentul să fie deosebit de ușor de utilizat în comparație cu materialele flexibile tradiționale.

► Posibilități de utilizare:

  • Capace flexibile, componente de amortizare a șocurilor, piese de schimb pentru industria auto
  • Carcase de dispozitive, huse de protecție, suporturi de cablu pentru electronice
  • Îmbrăcăminte de protecție, accesorii sportive, componente durabile și flexibile pentru sport/loisir
  • Unelte, garnituri, elemente flexibile de construcție pentru casă sau atelier
Dimensiune rolă filament
Descărcări
Garanția legală de conformitate & datele producătorului
Garanție legală: garanție legală de conformitate de cel puțin doi ani pentru bunurile vândute în Uniunea Europeană.

Informații suplimentare: https://europa.eu/youreurope/garanții

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Întrebări și răspunsuri despre Fiberlogy FiberFlex+CF Black

Obtine răspunsuri specifice de la clienții care au achiziționat acest produs.

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Fiberlogy FiberFlex+CF Black

1 recenzie în alte limbi

5,0 din 5 stele
5 stele
4 (100%)
4 stele
0 (0%)
3 stele
0 (0%)
2 stele
0 (0%)
1 stea
0 (0%)

4 evaluări

Încă nu există recenzii pentru română, dar există 1 recenzie într-o altă limbă.


Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder