colorFabb Varioshore TPU Natural, 1,75 mm (750 g)

TPU Filament cu duritate variabilă în natur

290,49 lei

(387,32 lei / kg, incl. 21% TVA. - plus transport )

Diametru: 1,75 mm

În stoc din data de 07. octombrie

De ce durează mai mult?

De ce durează mai mult? Momentan, acest articol nu este pe stoc, dar va ajunge în curând. Poți comanda direct - articolul îți va fi expediat imediat ce va fi disponibil pe stoc. Închide nota

Livrare până la marți, 13. octombrie

România: Livrare standard gratuită de la 463,98 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • duritate variabilă
  • tehnologie de spumare activă
  • reducerea greutății/densității
  • suprafață moale

Frecvent cumpărat împreună cu 3DLac Adeziv spray, 400 ml

colorFabb Varioshore TPU Natural, 1,75 mm (750 g) 290,49 lei (387,32 lei / kg)
3DLac Adeziv spray, 400 ml 45,79 lei (114,48 lei / l)
Preț total: 336,28 lei

Informații despre produse și date tehnice:

  • Nr. art.: CF-8720039150300
  • Conținut: 750 g
  • EAN: 8720039150300
  • Nr. producător: 8720039150300
  • Mărci (Producători): colorFabb
  • Diametru: 1,75 mm
  • Tipuri de produse: Filament flexibil
  • Culoare: Natur
  • Sistem: Rola
  • Temperatură de imprimare recomandată: 190 - 250 °C
  • Temperatură recomandată pentru patul încălzit: 20 - 40 °C
  • Diametru - Toleranță: ± 0,10 mm
Descriere

Cu colorFabb varioShore TPU, utilizatorii pot varia densitatea materialului prin ajustarea temperaturii și a fluxului de material (viteza și înălțimea stratului).

La temperaturi între 200 și 250 °C, materialele încep să se extindă la 1,4-1,6 ori volumul lor inițial. Acest lucru înseamnă că materialul poate fi imprimat cu rate de flux reduse (60-70%) pentru a compensa spumarea activă, ceea ce duce la obținerea de piese foarte moi.

Între 190 și 200 °C, materialul poate fi imprimat fără spumare, ceea ce duce la o altă textură și la imprimări mai tari comparativ cu mostrele spumate.

TPU-ul de bază este un material 92A, care funcționează cu majoritatea setărilor standard de extrudare pentru sistemele cu transmisie prin Bowden și direct. Se recomandă utilizarea setărilor standard de TPU ca punct de plecare pentru dezvoltarea presetărilor proprii. Asigură-te că distanța dintre duză și platformă nu este prea mică, în special atunci când materialul se spumează în timpul procesului de imprimare.

Dimensiune rolă filament
Descărcări

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Întrebări și răspunsuri despre colorFabb Varioshore TPU Natural

Obtine răspunsuri specifice de la clienții care au achiziționat acest produs.

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru colorFabb Varioshore TPU Natural

4 recenzii în alte limbi

5,0 din 5 stele
5 stele
5 (100%)
4 stele
0 (0%)
3 stele
0 (0%)
2 stele
0 (0%)
1 stea
0 (0%)

5 evaluări

Încă nu există recenzii pentru română, dar există 4 recenzii în alte limbi.


Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder