Polymaker PolyFlex TPU90 Gray, 1,75 mm (750 g)

Flexibilitate și rezistență

215,99 lei

(287,99 lei / kg, incl. 21% TVA. - plus transport )

Diametru: 1,75 mm

Încă 2 bucăți în stoc

Livrare până la marți, 06. octombrie dacă comanzi până la marți ora 23:59 .

România: Livrare standard gratuită de la 463,98 lei
Informații suplimentare privind expedierea și livrarea

Proprietăți și avantaje

  • incredibil de flexibil și extensibil
  • ideal și pentru utilizare în exterior
  • rezistent la UV
  • durata de viață ridicată

Frecvent cumpărat împreună cu 3DLac Adeziv spray, 400 ml

Polymaker PolyFlex TPU90 Gray, 1,75 mm (750 g) 215,99 lei (287,99 lei / kg)
3DLac Adeziv spray, 400 ml 45,79 lei (114,48 lei / l)
Preț total: 261,78 lei

Informații despre produse și date tehnice:

  • Nr. art.: PM-PD02003
  • Conținut: 750 g
  • EAN: 6938936710707
  • Nr. producător: PD02003
  • Mărci (Producători): Polymaker
  • Diametru: 1,75 mm
  • Duritate Shore: A90
  • Linie de produse: PolyFlex
  • Tipuri de produse: Filament flexibil
  • Sistem: Rola
  • Temperatură de imprimare recomandată: 210 - 230 °C
  • Temperatură recomandată pentru patul încălzit: 25 - 60 °C
Descriere

Filamentul PolyFlex TPU90 este un material pe bază de poliuretan termoplastic (TPU) ce oferă un nivel înalt de flexibilitate fără a compromite capacitatea de imprimare. Datorită rezistenței ridicate la UV, este ideal pentru aplicații exterioare solicitante.

O duritate de 90A Shore și o alungire la rupere de 638,8% +/- 15,5 fac ca acest material să fie incredibil de robust. Se poate întinde de peste 6 ori înainte de a se rupe.

Dacă sunteți în căutarea unui filament flexibil cu durată de viață mare, PolyFlex TPU90 este cu siguranță o opțiune recomandată.

Dimensiune rolă filament
Descărcări

Recomandarea noastră

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Produse similare

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Întrebări și răspunsuri despre Polymaker PolyFlex TPU90 Gray

Obtine răspunsuri specifice de la clienții care au achiziționat acest produs.

Recenzii de la clienții noștri

recenzii în română pentru Polymaker PolyFlex TPU90 Gray

1 recenzie în alte limbi

5,0 din 5 stele
5 stele
1 (100%)
4 stele
0 (0%)
3 stele
0 (0%)
2 stele
0 (0%)
1 stea
0 (0%)

1 evaluare

Încă nu există recenzii pentru română, dar există 1 recenzie într-o altă limbă.